EV SATMA MEVSİMİ GEÇTİ Mİ?

Bodrum’daki pek çok satıcı için evet. Yaz sonunda evlerini elden çıkartmak için uğraştılar; satamadılarsa kış uykusuna yattılar.

Çünkü şubat mart gibi daha fazla alıcı gelecek. Bu da talebi artıracak diye düşünmekteler. Peki öyle mi oluyor gerçekten?

İnandığımız pek çok şehir efsanesi gibi kışın ev satılmayacağı efsanesi de asılsız. Çünkü kışın müşteri sayısı düşse de kalitesi artmakta. Yazın tatil ve gezmeye gelmiş müşteriler biraz da ev bakıyım diyebilirler ama yağmur çamurda Bodrum’a ev bakmaya gelmiş bir ailenin ciddi alıcı olmadığını düşünebilir misiniz? Üstelik yazlık bölge tecrübesi olan alıcıların pek çoğu kışı tercih eder çünkü evde istedikleri değişiklikleri yapabilmek için yazın verilmeyen inşaat ve tadilat izinlerine sahip olurlar.

Tabi ki bu alıcılar Bodrum’a geldiğinde daha düşük bir ev envanteri ile karşılaşırlar. İşte tam da bu nedenle siz evinizde olmasanız bile doğru bir emlakçı aracılığı ile pazarlanan kış evleri, rekabetin az olmasından ötürü çok daha kısa sürede ciddi alıcılara ulaşır.

Zamanın çok değerli olduğu günümüzde hurafelere inanıp satış için baharı beklemek ya da iyi bir strateji ile bir adım öne geçmek. Seçim sizin.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s