BİR TÜRLÜ EV ALAMAMANIZIN NEDENİ

Ev almak zor bir karar. Doğru. Ancak bir kez karar verdiyseniz ve bir sürü seçenekten sonra hala ev alamamışsanız sorun büyük ihtimalle bir tek şeydedir:

Bakış Açınız!

Diyelim 250.000 TL niz vardı. Geçen yıl baktığınız evleri pahalı buldunuz. Sorup soruşturdunuz; evlerin 3 yıl önceki satış fiyatlarının 200.000 TL olduğunu öğrendiniz. Çok para veriyormuşsunuz gibi geldi ve evi alamadınız.

Hadi sizin yerinize ben söyleyeyim. Bu yıl aynı eve teklif vermeye kalktınız ve 300.000 TL den satılık olduğunu gördünüz değiil mi?

Acı gerçek bu. Gayrimenkul piyasası bu. Eğer geçmişe bakarsanız mantıklı ve güvenli hareket ettiğinizi düşünürsünüz ama hiç bir zaman harekete geçemezsiniz. O zaman da ” ah zamanında bedavaya verdiler almadım” hikayesi başlar.

Bedavaya verdiklerinde almamanızın bir nedeni vardı. Şimdi ise bedavaya vermiyorlar. Hiç bir zaman da bedavaya vermeyecekler.

O zaman bir yerde durun, önünüze bakın ve karar verin. Ya da dkabul edin ki ev almaya ihtiyacınız yok; ne kendinizin ne de dostlarınızın ve satıcıların zamanını harcamayın. 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s