BODRUM’DA HEMEN EV ALMAK İÇİN 5 NEDEN

Bodrum’da -ve aslında tüm Türkiye’de- HEMEN ev almanız için doğru zaman. Neden mi?

1. Satıcıların ayakları yere basıyor.Bu yıl tüm politik ve ekonomik dalgalanmaları ile hepimizin psikolojisine olumsuz etki yaptı. Ümit kaybı yaşıyoruz bu doğru. ancak klişe deyimle hayat devam ediyor. Evlerini satmak isteyenler de bu ortamın alıcıların havada cirit attığı bir ortam olmadığını çok iyi biliyor. Bu durum pazarlık gücünüzü çok olumlu etkileyecek. Belki normalde gücünüzün yetmeyeceğini düşündüğünüz bir eve sahip olabileceksiniz..

2. Faizler hala uygun. Evet geçen yılki kadar iyi olmayabilir ama hala çok uygun. Falcı değilim ama politik olarak çalkantılı bir ortamın ekonomideki hareketlenme ile tedavi edildiği artık hepimiz için bilinen bir gerçek. Biraz ekonomik toparlanma gerek; bunun da yolu faiz artırımı olacak.

3. Yaz geldi.Özellikle yaz zamanı, azalan iş yoğunluğu ile herkesin ev baktığı bir dönem. Zaten kısıtlı sayıda ev olan Bodrum’da istediğiniz evi bulmak arz talep dengesi nedeniyle her yıl zorlaşıyor.

4. Global toparlanma. ABD başta olmak üzere genel olarak dünyada işler geçen yıllardaki kadar kötü gitmiyor. Trend yavaş yavaş pozitife dönmeye başladı. İnanmıyorsanız yatırımlara bir göz atın. Daha geçen hafta Bill Ford yeni fabrika yatırımı için Türkiye’deydi hatırlarsanız.Yani işler bir süre iyiye gidecek gibi görünüyor.

5. Bodrum’da Gayrimenkulun Geleceği. Muhtemelen bir kaç yıl içinde Bodrum’da ev almak Yeniköy’de bir yalı almak gibi hayal olacak. Tabi denize yakın bir yer istiyorsanız. 70 milyon Bodrum’da ev almak isterken bu ufacık yarımada nereye kadar genişleyebilir ki? Hala her bütçeye uygun ev varken bu yıl fırsatı kaçırmayın. Hala ikna olmadıysanız arsa fiyatlarına bakın. Neredeyse ev fiyatları kadar. Sizce o arsaları alanlar yapacakları evleri bugünkü fiyatlara satacaklar mı?

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s