” Kuantum Teorisi” ile Ev Almak

Hemen dalga geçmeyin. Size “Secret” dan filan bahsedecek değilim. Yine de çok ama çok önemli bir davranıştan dem vuracağım.

Pozitif düşünce…

Dün, ev almak isteyen bir müşterimle alternatiflerine bakmak üzere yola çıktık. Sözleri çoğunlukla ” inşallah aradığımız evi bulacağız.” ” Tabi ki kendim ve daha da çok ailem için güzel bir hayat istiyorum”, ” herşeyi hallederiz” ” herşey mümkün” ,” hadi bir şans verelim” şeklindeydi. Bütün gün boyunca ağzından bir adet negatif söz duymadım. Bazılarınız adamı “looser” veya ” yeni moda hayalci” olarak düşünebilir. Ancak tam tersi.

Hayatı boyunca bir çocuk gibi meraklı, maceracı olduğunu ve insanlara hep iyi gözle baktığını söyleyen bu adam, 73 yaşında, sıfırdan ciddi bir malvarlığı elde etmiş, yüzlerce insanı yanında çalıştıran şirketlerin sahibi üstelik çevresinde sayılan ve söz sahibi biri.

“Böyle düşündüğümden midir nedir hep iyi insanlar çıktı karşıma” dedi. “Yanılıyor olamam. O kadar çok yaşadım ki bunu.”

Bu bakış açısını beğenin veya beğenmeyin; ev arayan insanların büyük çoğunluğu bir kaç eve baktıktan sonra morali bozulup hayalleri yıkılarak hiç bir zaman ev alamayacaklarını düşünmeye, karşılarındaki herkesin onları kazıklamaya çalıştığını düşünmeye, insanların tamamen çıkarcı olduğunu düşünmeye meyleder. Peki ya ev alma sürecini soğukkanlılıkla değerlendirip eğlenceli bir iş haline getirmeye çalışsak? Sonuç aynı olsa bile en azından daha keyifli bir kaç gün geçirmez miyiz?

Karar sizin.

Bu arada, müşterim aradığı evi aradığı fiyata buldu bile. Hem de bir günde…Tesadüf…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s