Bodrum’da 12 Ay Yaşamak için En iyi 3 Semt

Bodrum oldukça büyük bir yarımada. Dolayısıyla Bodrum’dan ev almak istediğinizde nerden aldığınız oldukça önemli.

Özellikle de 12 ay yaşayacaksanız…

bodrum-1

Öncelikle Bodrum merkez.Hiç modası geçmeyen ve muhtemelen de geçmeyecek olan merkez; yerel seçimlerden sonra tek belediye olacağından daha da önemli hale gelecek. Okulları, hastanesi,alışveriş merkezi ve 12 ay canlı sosyal hayatı ile büyük şehir hayatının lüksleri ile kasaba hayatının kolaylıklarını biraraya getiriyor. Tek problemi sezondaki kalabalığı. Ama neresi kalabalık değil ki? Temmuz ve ağustosta dişimi sıkarım diyorsanız tam size göre…Emlak fiyatlarının yarımada geneline göre %30 kadar daha pahalı olduğunu da eklayelim.

betiz01

 

Bitez, Bodrum’da yaşamak için belki de en iyi dengeyi içinde barındırıyor. Hem merkeze yakın, hem mandalina bahçeleri ve müthiş denizi ile bir tatil beldesi, hem de coğrafyası ve yerleşimi itibariyle nispeten sakin ve nezih. Fiyatlar Bodrum’u yakaladı ve yeni bina bulmak imkansız,çoğunlukla yerleşim merkezleri denize biraz uzak, sahil yaz haftasonları inanılmaz kalabalık ama zorlu bir araştırma ile temiz bir ev yakalarsanız kaçırmayın derim.

bodrum-yalikavak

Yalıkavak’ı ilk 3 ‘e eklemezsek olmaz. Çünkü herkes oradan bahsediyor. Tabi ki bahsedenlerin hiçbiri Yalıkavak’ta köpeklerin bile olmadığı boş caddelerde kapalı ev ve dükkanlar arasında depresif bir kış geçirmiş değil.

Ama gene de artık çok lüks bir marinası var, çevrede uygun alternatifler daha fazla, bir kaç yıla hızla büyüyeceği tahmin ediliyor ve havası çok güzel. Bir kaç kış dayanabilirseniz parlak bir geleceği var. Yine de birileri üniversite filan inşa etmezse kışın tatmin edici bir hareket ummuyorum.

Ama bu halini sevenler de gördüm. Kışın sadece balığa çıkıp briç oynamak isteyenler var. Ayrıca emeklilik hayatı bu değilse nedir?

Eğer 12 ay Bodrum derseniz alternatiflerimiz bunlar. Yine de gerçek Bodrumluların Konacık’taki İstanbul tarzı yeni ve modern evlere yatırım yaptıklarını mizahi bir öğe olarak kulağınıza fısıldayalım.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s