BODRUM’DA EV ALMADAN BODRUM’U TANIMAK

Bodrum’da ev almak isteyen müşterilerimin çoğunun kafası karışık. Çünkü para kolay kazanılmıyor. Ya yatırımları boşa giderse? Zar zor biriktirdikleri para, pek çok keyiften vazgeçip ödedikleri kredi hiç prim yapmayan bir beton parçasına dönüşürse?

Cevap kolay değil. İster beğenin ister beğenmeyin – ben beğenmeyenlerdenim- gayrimenkulun yatırım aracı olarak görüldüğü bir ülkede yaşıyoruz. Amaç sadece güzel bir ev bulmak değil, gittikçe zorlaşan şartlarda geleceğimize de yatırım yapmak.

Peki ne yapacağız o zaman?

Cevap: Bodrum’u öğreneceğiz. Bodrum Yalıkavak ve Bitez’den ibaret değil. At gözlüğü ile hep aynı sitelere takılıp kalırsanız hep aynı fahiş fiyatlarla karşılaşacaksınız. Bu kesin bir gerçek. Yahu yeni ev yapılamayan bir semtte nasıl evlerin fiyatı aynı kalabilir ki?

gündoğan 

Gündoğan’ı keşfedin. Yalıkavak’ın marinası, Bodrum’un sosyalliğinin, Türkbükü sosyetesinin dışında hala gerçek Bodrum değerlerini koruyabilen butik bir semttir. İlla deniz kıyısına kafayı takmayın. Müstakil ev sevdasından vazgeçip,yeni bitmiş son kalan güzel dairelerden birine yatırım yapın; denize nazır akşam sefanızı yaparken 2+1 evinizde yeni para kazanmaya başlayan kalabalık genç nüfusun hayalindeki evde oturuyor olacaksınız. Çünkü onlar bahçe filan istemiyor. Residence hizmeti, manzara, akmaz kokmaz bir altyapı istiyorlar. Artık eskisi kadar vakti yok gençlerin.

IMG_4318

 Kızılağaç’ı, Bodrum’a 5 dk. uzaklıktaki Toscana gibi köyü keşfedin. Denize uzak olsun biraz ne varmış bunda? Burası Bodrum. Herşeyi birden almaya çalışırsak hiç bir şeysiz kalabiliriz. Yemyeşil zeytin ağaçları ve mükemmel bir vadi ile çevrili imara yeni açılmış bu belde neden yeni bir Yeşilyurt köyü veya Alaçatı olmasın?

Flamingo-Sunset-erhan-Boz-Photography-Tuzla-Lake-Bodrum-12

AmazON-17

Tuzla’yı keşfedin. Uluslararası golf sahasının ve flamingolarla dolu deltanın bir yabancı için ne kadar cazip bir yatırım olacağını hatırlayıp oturmasanız da off plan 1-2 ev alın. Üstelik 50.000 USD lar gibi rakamlara.

 

En önemlisi Konacık’ı keşfedin. Bodrum’un her yerine yakın, altyapısı mükemmel, 12 ay inşaat izni olan bu geleceğin şehir merkezinden ev alın.

Konacık Bodrum’un güzelliğini ne kadar yansıtıyor derseniz cevabım Göktürk İstanbul’un güzellliğini ne kadar yansıtıyorsa o kadar olacaktır. Ama Göktürk’e deliler gibi talep var öyle değil mi?

Kısacası ununuzu eleyip eleğinizi asmadıysanız eğer; vizyonunuzu genişletin. Bodrum’un nereye doğru büyüdüğünü, Türkiye’nin ikinci marka şehri olmaya doğru gittiğini farkedin. Çok geç olmadan.

Ya da boşverin. Bir ev alıp içinde 12 ay yaşayacaksanız bunların hiçbiri önemli değil. Siz mutluysanız ekonomi kimin umurunda?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s